X
Pošlite nám Vaše údaje, my sa Vám ozveme.
Meno a Priezvisko (*)
Povinné pole
Tel. číslo (*)
Povinné pole
Email (*)
Neplatná emailová adresa.
Lokalita (*)
Povinné pole
Správa
Invalid Input
Príloha
Invalid Input
Max. 20MB/súbor
Invalid Input
Invalid Input
Opíšte kód z obrázka Opíšte kód z obrázka
  Obnoviť
Zle vyplnený antispam.

Kombinácia skladby skiel dovoľuje využiť prednosti rôznych typov skiel, ale aj usmerňovať slnečné spektrum a vyhovieť rôznym požiadavkám:

 • bezpečnostné sklá - na ochranu proti vniknutiu vznikajú plošným spojením dvoch, či viacerých vrstiev skla a špeciálnych fólií s vysokou pevnosťou a elasticitou,
 • reflexné, protislnečné sklá - tvoria účinnú ochranu proti slnečnému žiareniu. Tenkou vrstvou oxidov kovov alebo koncentráciou pigmentu vo farebných fóliách medzi vrstvami skla je možné regulovať slnečnú energiu,
 • okrasné ornamentové sklá - zo skiel predfarbených v hmote alebo s plastickou povrchovou štruktúrou pre rôzne účely,
 • sklá s okrasnými a bezpečnostnými mriežkami - medzi vrstvami skla v rôznych tvaroch, hrúbkach a povrchovej úprave

Vrstvené bezpečnostné sklo ESG (lepené bezpečnostné sklo VSG) je vynikajúcim prvkom pre bezpečnostné zasklievanie otvorov v stavebných konštrukciách a dá sa použiť aj v najnáročnejších architektonických návrhoch pri použití v horizontálnej, vertikálnej alebo šikmej polohe. Vrstvené sklo sa vyrába plošným spojením dvoch a viac vrstiev skla s jednou alebo niekoľkými vrstvami polyvinylbutyralovej fólie s vysokou pevnosťou, adhéziou a elasticitou.Pri rozbití vrstveného skla črepiny zostávajú na fólií, čím sa znižuje alebo úplne vylučuje poranenie osôb.

 

Pri vhodnej skladbe je vrstvené bezpečnostné sklo schopné klásť značný odpor aj pri opakovaných násilných útokoch (napr. kladivom, sekerou, streľbou a pod.) za účelom vniknutia do chráneného objektu (prienik pri zločineckom alebo teroristickom útoku). Vrstvené sklo vyrobené z reflexných skiel a skiel farbených v hmote umožňuje dosiahnuť širokú paletu farieb, ktoré sa vyznačuje vysokým estetickým efektom, ale aj veľmi účinnou ochranou proti slnečnému UV žiareniu.

Vrstvené bezpečnostné sklo sa využíva aj ako účinnú zvukovú izoláciu, ktorá narastá so zvyšujúcim počtom vrstiev skla. Bezpečnostné sklo vrstvené je použiteľné pri teplotách od -30°C do +60°C. Bezpečnostné sklo VBS V je možné použiť aj do izolačného skla.

REFLEXNÉ - PROTISLNEČNÉ SKLO

Protislnečné sklá je možné rozdeliť na sklá:

 • s absorbčnou charakteristikou (sklá Planibel zafarbené v hmote vo farbách bronz, zelená, šedá)
 • s absorbčnou a reflexnou charakteristikou (sklá Stopsol, Stopray, Solarbel)

Planibel

So vzrastajúcou plochou sklenej výplne stúpa preteplenie interiéru vplyvom slnečného žiarenia. Ak sa nahradí vonkajšia číra tabuľa sklom s absorbčnou či reflexnou charakteristikou, odbúrajú sa nepriaznivé vplyvy nadmerného vstupu slnečnej energie do miestnosti. To umožňuje podstatne znížiť náklady na udržiavanie prijateľnej teploty v interiéri v priebehu celého roka.

Stopsol

Stopsol je reflexné protislnečné sklo s veľmi tenkou pyroliticky nanesenou vrstvou oxidov kovov. Táto vrstva je veľmi trvanlivá, a preto je možné orientovať ju tak von, ako aj dovnútra izolačného dvojskla. Orientácia vrstvy oxidov kovu ovplyvňuje hodnotu reflexie a rovnako konečný farebný odtieň skla. Sklo Stopsol sa vyrába v dvoch variantoch - Stopsol Classic so strieborným odrazom s ľahko jantárovým odtieňom a Stopsol Supersilver so strieborno-modrým leskom.

CLASSIC BRONZ CLASSIC CLEAR CLASSIC GREEN
     
CLASSIC GREY SILVERLIGHT PRIVABLUE SUPERSILVER CLEAR
     
SUPERSILVER DARK BLUE SUPERSILVER GREEN SUPERSILVER GREY
     

Stopray

Sklo Stopray je reflexné sklo s veľmi tenkou vrstvou vzácneho kovu, ktoré zabezpečuje vynikajúcu ochranu pred nežiadúcim vstupom slnečnej energie a zároveň významne zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti dvojskla. Vrstva vzácneho kovu na povrchu skla musí byť orientovaná vždy smerom do dutiny, aby nedošlo k jej poškodeniu. Stopray sa vyrába v širokej škále farebných odtieňov, čo z nej (spoločne s technickými charakteristikami) robí ideálny materiál pre architektúru. Významným argumentom pre použitie skla Stopray je okrem zmienených vlastností tiež fakt, že i napriek vysokej účinnosti ochrany proti vstupu slnečnej energie nie je obmedzený prestup tepla do interiéru.

Solarbel

Solarbel je sklo, na ktorom sú elektromagneticky nanesené zliatiny kovov. Solarbel zaisťuje ochranu pred nadmerným vstupom slnečnej energie, pričom vykazuje široké spektrum hodnôt priepustnosti svetla a svetelného odrazu. Pokovena vrstva je vždy orientovaná smerom do dutiny. Použitím skla Solarbel v izolačnom dvojskle dochádza k nezanedbateľnému zlepšovaniu tepelnoizolačných vlastností.

Ornamentové sklo je ploché sklo, ktoré je jednostranne vzorované. Používa sa na rozdelenie priestorov dekoratívnym spôsobom, na zníženie priehľadnosti, na tvorbu vitráží, na zasklenie okien a dverí, atď. S nežiaducim priehľadom pri zachovaní optimálnej svetelnej priepustnosti, dá sa tiež aplikovať do izolačných skiel.

 
ALTDEUTSCH bronz ALTDEUTSCH clear CREPI DELTA
       
 
DUBOVÁ KORA bronz DUBOVÁ KORA clear CHINCHILA clear KATHEDRAL MAX
       
KRIZET MADERA MARIS MASTER - CARRE
       
MASTER - LENS MASTER - LIGNE MASTER - POINT MASTER - RAY
       
NEMO SILVIT clear SPOTLYTE THELA
       

Za účelom naviazania do starodávneho štýlu architektúry výrobca TOP-PLAST ponúka široký výber mriežok – dekoračných elementov do okien a dverí. Vďaka nim interiér získa výnimočné čaro a fasáda domu získa neopakovateľný vzhľad. Mriežky sú dostupné ako vnútorné /medzi tabuľami/ alebo vonkajšie /nalepené/. Dostupné sú v rôznych šírkach a farbách, môžeme ich prispôsobiť do individuálneho vzoru okna.

 16 × 8 mm DREVODEKOR 16 × 8 mm 8 × 6 mm
     

 

Na rozdiel od kovovej bázy rozpier, všetky penové konštrukcie Super Spacer sú nevodivé - blokujú prestup tepla oknom. Tým, že Super Spacer blokuje teplu únikovú cestu, poskytuje jeden z najlepších tepelných výkonov pre priemysel.

 • Super Spacer® je 1 500 krát menej vodivý než hliník - pre dvojsklá plní a prekonáva body ekologického programu,
 • Dvojsklá s distančným rámikom Super Spacer® môžu dosiahnuť zníženie strát tepelnej energie až o 94% oproti rovnakému preskleniu s hliníkovým dištančným rámikom,
 • Nižší účet za teplo = nižšia emisia oxidu uhličitého,
 • Obmedzenie kondenzátu až o 131% oproti bežnému dvojsklu,
 • Znížená tvorba pliesní,
 • Až o 2 dB nižšia priepustnosť hluku,

Zárukou kvality sú certifikáty, ktoré Super Spacer® získal, aby zákazníkov uistil, že sa jedná skutočne o ojedinelý výrobok vo svojej triede

 

SUPER SPACER 2-SKLO SUPER SPACER 3-SKLO
   

SGG CLIMAPLUS® / SGG CLIMATOP®

Výrobok High–Tech v oblasti tepelných izolácií

Prečo sklo s tepelnoizolačnými vlastnosťami?

Sklom uniká vždy určité množstvo tepla z vykurovaných miestností. Ani u iných materiálov to nie je inak. Otázka je: koľko tepla musí uniknúť alebo koľko tepla sa môže stratiť? Na uvedenú otázku môžeme odpovedať: menej ako polovica oproti tradičným sklám.

V posledných rokoch prešiel vývoj tepelnoizolačných skiel veľmi rýchlym rozvojom a emisivita týchto skiel sa dostala až na hodnotu ε = 0,01.Nová generácia tepelnoizolačných skiel udržuje v dome teplo.

Čo to znamená pre Vás? Výrazné zníženie nákladov na vykurovanie a prostredie Vášho bytu bude bez chladných zón.

Znamená to však tiež mimoriadne veľké úspory energie, spojenej so znížením emisie plynov vzniknutých pri spaľovaní oxidu uhličitého a siričitého.

Podobný účinok, ako má katalyzátor v aute, má tepelnoizolačné sklo v dome: citeľne zlepšuje životné prostredie.Tepelnoizolačné sklá ochraňujú a šetria životné prostredie, šetria náklady na vykurovanie a zaisťujú príjemné prostredie bytu.

 

Poznámka:

Emisivita je definovaná ako pomer intenzity vyžarovania reálného telesa k intenzite vyžarovania abslolútne čierneho telesa s rovnakou teplotou.